Občasnik št. 4 - april 2018

Društvo paraplegikov SP
UVODNE BESEDE

Pozdravljene članice in člani!

Pomlad je končno tu in z njo se končno začenjajo razne aktivnosti na prostem. Upam, da se boste množično udeleževali tudi teh, ki jih bomo organizirali na društvu!

PRETEKLA DOGAJANJA NA DRUŠTVU
  • Člani, ki so se udeležili predavanja o zeliščarstvu so se naučili marsikaj zanimivega in uporabnega. Planiramo še eno ekskurzijo na zeliščni vrt v Grgarske Ravne, kjer bomo še marsikaj videli in se naučili.

• Udeležili smo se slavnostne skupščine na Vranskem. Po kosilu smo imeli okroglo mizo na temo mobilnosti, kasneje pa smo na poligonu varne vožnje  preizkusili toyotina hibridna vozila, pa tudi svoja. Zelo zanimiva izkušnja – priporočam.

• Izpeljali smo (pravkar poteka ;)) družabno srečanje v Semiču.
PRIHODNJA DOGAJANJA NA DRUŠTVU
  • Za člane s prilagojenimi vozički bomo organizirali ogled soške kolesarske poti. Pot je dolga približno 15 km. Dobili se bomo na parkirišču v Solkanu v soboto, 26. maja ob 15.30.
    Prijave do 10. maja na društvu.

• V Loški dolini ZPS organizira srečanje ročnih kolesarjev, »klobasarjenje«. Potekalo bo 19. maja s pričetkom ob 9.30.
    Kogar tovrstni šport zanima naj se prijavi na društvu do 10. maja.

• Dobili smo predlog člana, da bi na društvu organizirali fizioterapevtsko razgibavanje.
    Zainteresirani naj se do 10. maja prijavijo na društvu.

• Organizirali bomo likovno delavnico in sicer 31. maja s pričetkom v dopoldanskem času v prostorih našega društva.
    Če koga zanima tovrstno ustvarjanje naj se oglasi na društvu, kjer si lahko ogleda ustvarjanje članov.

• V Škofji Loki bo 2. junija potekalo že tradicionalno srečanje z motorističnim klubom Gold Wing, kjer se jim lahko pridružimo kot sopotniki na panoramski vožnji.
    Organizirali bomo prevoz s kombijem. Prijave do 20.5. na društvu.

Predsednik DPSP:
Matej GRUDEN