TRETJI KROG ŠAHOVSKE LIGE ZPS-GRADEX

V prostorih gostilne Marinšek v Naklem je 18. februarja 2020 potekalo tretje kolo šahovske lige ZPS – GRADEX, ki ga je v organizaciji Zveze paraplegikov pripravilo Društvo paraplegikov Gorenjske.

Na črno belih poljih se je pomerilo 15. šahistov iz štirih pokrajinskih društev Zveze – DP – Celje, DP – Maribor, DP – Ljubljana in DP – Novo mesto.

Po sodnikovih navodilih so šahisti po švicarskem sistemu odigrali sedem hitropoteznih partij. Za razmišljanje in poteze so imeli na voljo deset, težje gibalno ovirani šahisti tetraplegiki pa dvanajst minut.

V ekipni konkurenci je zmagala ekipa DP Celje (13,5), na drugo mesto se je uvrstila DP Ljubljana (13,0), tretja je z enakim številom točk (13,0) bila DP Maribor, četrta pa DP Novo mesto (7,0).

V posamični konkurenci je slavil Radosav Matič DP-CE (5,5), drugi je bil Bogdan Petek DP-MB (5), tretji pa Ljubiša Gajič DP-LJ (5).

Tekmovanje je po pravilih Šahovske zveze Slovenije brez zapletov vodil arbiter Silvo Simončič.
Pokrovitelj lige je GRADEX d.o.o. iz Šempetra v Savinjski dolini.

Povemo naj, da je šahiste za vedno zapustil dolgoletni udeleženec turnirjev Danilo Jakomin.