IZŠLA JE BARVITA JESENSKA ŠTEVILKA PARAPLEGIKA

IZŠLA JE BARVITA JESENSKA ŠTEVILKA PARAPLEGIKA

Dragi bralci naše spletne strani, pred vami je bogata, pestra in zanimiva jesenska številka glasila Paraplegik. Kliknite na povezavo in preberite prispevke in razne potopise, ki so jih pripravili dopisniki iz vseh pokrajinskih društev Zveze paraplegikov Slovenije.

Tako kot po navadi v uvodu lahko preberemo kolumno predsednika Zveze Daneta Kastelica, ki tokrat piše o Fundaciji invalidskih in humanitarnih organizacij ter o programih za leto 2020, ki so v tem trenutku  v polnem teku. Nekaj besed je namenil tudi zakonu o osebni asistenci, ki jo od januarja letos izvaja tudi naša organizacija. Zahvalil se je tudi vsem športnicam in športnikom, ki so tekmovali na jubilejnem 50. memorialu Prof. Bojana Hrovatina.

V nadaljevanju si preberite prispevek, ki zajema vse o dejavnosti osebne asistence.

Zanimiv je tudi članek o projektu pametnih oblačil za toplotno zaščito spodnjih udov uporabnikov invalidskega vozička.

Zasledili boste tudi članke: Psihološko prilagajanje, Posvet ob 10-letnici ratifikacije konvencije, 50. jubilejno tekmovanje prof. Bojana Hrovatina…

Na spreglejte številne prispevke s področja športa in kulture ter zanimive potopisne članke.  Zadnje strani so namenjene razvedrilu.

PARAPLEGIK

mt_ignore    
Društvo paraplegikov
severne Primorske
Rejčeva ulica 5 - 5000 Nova Gorica
TRR SI56 0475 0000 1024 080
pri Nova KBM
05 300 28 22
040 543-338
041 393-410 predsednik
Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Zadnje v galeriji